We herdenken op De Nationale Dodenherdenking

0

De Nationale Dodenherdenking, Nationale Herdenking of Dodenherdenking vindt jaarlijks plaats op 4 mei met onder andere twee minuten (vroeger een minuut) stilte om 20.00 uur. De landelijke herdenking op de Dam in Amsterdam wordt georganiseerd door het Nationaal Comité en 5 mei, terwijl honderden andere plaatselijke comité eigen herdenkingen organiseren. In eerste instantie ging het hierbij uitsluitend om de Nederlandse slachtoffers in de Tweede Wereldoorlog, maar tegenwoordig wordt officieel een ruimere definitie gehanteerd die alle oorlogsslachtoffers of omgekomenen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog omvat. De scouts van Scouting Haagse Hout nemen jaarlijks deel aan de herdenking in Bezuidenhout die plaats vindt op een zondag rond 3 maart.

Share.

About Author

Comments are closed.